Anasayfa » 2013 Zabıt Katipliği Alımı, Genel, Kadrolu Zabıt Katipliği, Sözleşmeli Zabıt Katipliği, Zabıt Katibi Alımları, Zabıt Katipliği, Zabıt Katipliği Maaşları

2013 Zabıt Katipliği Maaşları

9 Aralık 2012 15.418 kez okundu Yorum yok
 

2013 zabit katipligi maaslari 150x150 2013 Zabıt Katipliği Maaşları zabıt katipliği zabıt katipleri zabıt katibi alımları 2013 zabıt katipliği maaşları 2012 zabıt katipliği maaşları 2013 yılı merkezi bütçe görüşmeleri çerçevesinde yapılan adalet bakanlığı bütçe görüşmelerinde Ferit Mevlüt ASLANOĞLU şu şekilde konuştu; “Bir de, ilk defa göreve başlayan bir hâkim 3 bin lira maaş alıyor. Ama zabıt katipliği dediğimiz kâtip 3.500 lira alıyor. Özellikle yeni göreve başlayan hâkimlerimiz sekiz yıl bekliyor, sekiz yıl 1’inci dereceye geçerse maaşı yükseliyor, sekiz yıl 3.050 lirayla 3.500 arasında kendi yanında çalışan bir zabıt katibi kadar para almıyor. Onun için ilk göreve başlayan hâkimlerimizin sekiz yıl bekleme süresi öncesi bir iyilik… Özellikle tüm hâkim ve savcılarımızın maaşlarında yeni bir şey yapmayı düşünüyor musunuz? Çünkü onların hakkıdır. Türkiye’de adalet arayan bir insan olarak ben hâkim ve savcılarımızın daha iyi koşullara gelmesini de isteyen bir kişiyim. Onun için adaleti böyle arıyorum.”

Göreve yeni başlayacak olan zabıt katipliği adaylarının 3 milyardan fazla maaş alacağına dair yapılan açıklamanın doğruluk payı yoktur. Göreve yeni başlayacak olan zabıt katipliği adaylarının 2013 yılında alacakları maaş 2.000 civarındadır. Bunun yanı sıra 2013 yılında fazla mesai ücretleri de kalkabilir.

Zabıt katipliği için gerekli olan bilgisayar işletmenliği sertifikasını almak isteyen kişiler aşağıda yer alan bilgisayar işletmenliği sertifikası kayıt formunu doldurarak işletmenlik sertifikası ve bilgisayar kursu eğitim programına ilişkin bilgi alabilirler.

 

Etiketler: , , , ,